“Was fantastisch om naar de jongeren te luisteren”
Lees meer
"Wie wil er mee met Kim Gevaert naar Madagaskar?" Op die oproep van VIA Don Bosco en La Libre reageerden maar liefst 721 mensen. Uiteindelijk waren Ann De Wilde en Fathia Ben Kuider de twee gelukkigen. Zij vertrokken op 16 mei naar het Oost-Afrikaanse land om er studenten, docenten en medewerkers van de partnerscholen van VIA Don Bosco in Ivato en Fianarantsoa te ontmoeten.
Kim, Ann en Fathia gingen er ter plaatse met een kritische, frisse en niet-deskundige blik kijken naar de projecten van VIA Don Bosco. Intussen zijn ze terug van hun avontuur en blikken ze al vol heimwee terug. "Terug van een onvergetelijke reis naar Madagaskar", aldus voormalig olympisch atlete Kim Gevaert. "Ik was diep geraakt door de moed en vastberadenheid van de jongeren die we hebben ontmoet. Ze gebruiken onderwijs als een krachtig instrument om een betere toekomst op te bouwen."
Onderwijs verandert écht de wereld
Het avontuur deed haar terugdenken aan haar eigen schooltijd. "Het bracht herinneringen terug aan mijn eigen tijd bij Don Bosco Haacht, waar ik voor het eerst heb geleerd hoe belangrijk het is om in je eigen talent te geloven en omringd te zijn door mensen die je helpen groeien", aldus Kim. "Een van de hoogtepunten van de reis was voor mij de atletiektraining die ik aan de leerlingen van Don Bosco Fianarantsoa heb gegeven. Hun energie, teamwork en vreugde waren onvergetelijk. Omringd door de adembenemende natuur van Madagaskar, werd ik er opnieuw aan herinnerd: onderwijs verandert echt de wereld. Ik ben ontzettend dankbaar voor deze ervaring en voor de inspirerende mensen die deze reis zo bijzonder hebben gemaakt!"
Binnenkort blikken de drie reizigers uitgebreid terug op hun avontuur. Hun verhaal zal je hier ook kunnen lezen. Wist je trouwens dat Kim Gevaert in Don Bosco Magazine al eens uitgebreid terugblikte op haar tijd in Don Bosco Haacht? Je leest haar verhaal in de editie van mei 2021.