Leerkrachten Don Bosco Halle lopen 100 kilometer tegen kanker

Kotk 7gpgi6d

Op zondag 5 september was het eindelijk zover: de 100-km run voor Kom op tegen Kanker. Na twee uitgestelde edities vanwege corona wierp de trainingsarbeid van de twee leerkrachtenteams van Don Bosco Halle eindelijk zijn vruchten af.

"Naast de persoonlijke drijfveren vonden we dit ook een mooi verbindend teamproject waar onze salesiaanse waarden zeker bij aanwezig zijn", legt leerkracht Ilse Defrijn uit. "We wilden onze school in beweging brengen -letterlijk en figuurlijk- en het gezondheids- en bewegingsbeleid op onze school promoten. Dit zowel binnen als buiten de muren van Don Bosco."

Trainen met olympisch kampioen Isaac Kimeli
"Ieder personeelslid over de hele campus van Don Bosco Halle (kleuter, lager, BuLO, BuSO, TI, CLB ...), alsook ouders, leerlingen, vrienden en kennissen ..., werd betrokken bij dit evenement", gaat Ilse verder. "Zo werden er tal van activiteiten georganiseerd: een wijn/chocolade/praline-verkoop, hamburgers bakken, hotdogs maken en verkopen met en door de leerlingen, georganiseerde looptrainingen onder leiding van onze oud-leerling en olympisch kampioen Isaac Kimeli, een infoavond over trainingsmethoden en gezondheid, een uiteenzetting over de relatie tussen gezondheid-gezonde voeding-bewegen-sporten ..."

Warme maanden in Don Bosco Halle
"Naar analogie met de Warmste Week zorgden we voor enkele warme maanden op Don Bosco Halle. Alle leerlingen en personeelsleden werden aangesproken en ieder werd in beweging gezet. Door de corona werd dit evenement echter twee keer uitgesteld. Gelukkig was het motto 'derde keer, goede keer' ook hier van toepassing, want afgelopen zondag kon het evenement dan toch doorgaan in Koksijde. We deden mee met twee schoolteams. Twee leerkrachten liepen 40 kilometer, 2 leerkrachten 30 kilometer, 2 leerkrachten 20 kilometer en 2 leerkrachten 10 kilometer."

De twee topteams bestaan uit: Bart Pierreux, Patrick Wouters, Mieke Danckaert en Hans Bauwens & Bram Gettemans, Bart Van Ongeval, Diana Louwette en Ilse Defrijn.