Oktober vol activiteiten op Don Bosco Haacht

44250762 2010192049027568 7655419883861049344 o 3klk5ur

Saved by the bell

Onderwijs is de hefboom voor ontwikkeling en maakt werk van gelijke kansen.
Op 5 oktober rinkelde de schoolbel om 5 voor 12 voor de miljoenen kinderen die geen toegang hebben tot onderwijs.


Fairtrademiddag

Op 12 oktober vond in onze middenschool de jaarlijkse fairtrade-middag plaats. Die dag konden de leerlingen proeven van (h)eerlijke wereldwinkelproducten in plaats van de ‘gewone’ drank en koeken. Er was ook de actie ‘chocosnor’ om aandacht te vragen voor de problematiek van onderbetaalde boeren in het Zuiden.

Actie GSA (Gay Straight Alliance)

Naar aanleiding van Internationale Coming Out dag op 11 oktober konden onze leerlingen dinsdagmiddag 16 oktober een regenboogselfie nemen en kregen ze een paar regenboogveters. Op de International Coming Out Day wordt aandacht besteed aan het moment dat holebi’s of transgenders openlijk voor hun seksuele voorkeur uitkomen. Met deze RainbowYourSelfie-actie willen we met de GSA de focus leggen op diversiteit en het aanvaardbaar maken daarvan op onze school.


spreker Holocaust

Johan Puttemans is één van de stuwende krachten achter de Auschwitz-stichting en het tijdschrift "Sporen van herinnering". Een zeer begenadigd spreker en een wandelende computer wat kennis over de uitroeiingskampen betreft.